
| Parameter | Value |
|---|---|
| Min Operating Temperature | -40 °C |
| Max Operating Temperature | 125 °C |
| Number of Bits | 16 |
| Number of Channels | 1 |
| Packaging | Reel |
| RoHS | Compliant |
| Reference Type | Internal |
| Input Type | Pseudo-Differential |
| Interface Type(Data Interface) | Serial |
| Analog Supply Voltage | 3 V to 5.5 V |
| Max Digital Supply Voltage | 5.5 V |
| Min Digital Supply Voltage | 3 V |
Stock: 321
Distributors
pcbx
Unit Price$6.74486
Ext.Price$6.74486
| Qty | Unit Price | Ext.Price |
|---|---|---|
| 1 | $6.74486 | $6.74486 |
| 10 | $5.27461 | $52.74610 |
| 25 | $4.90721 | $122.68025 |
| 50 | $4.74365 | $237.18250 |
| 100 | $4.58553 | $458.55300 |
| 300 | $4.23023 | $1269.06900 |
